Evgen Malinowskiy...

...gość I Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy w Hajnówce "Wiara, Nadzieja, Miłość". Urodził się w Biełowie, na Syberii. Jest absolwentem Kiemierowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk i Kultury, z wykształcenia dyrygentem orkiestry estradowej. Obecnie student wydziału aktorskiego Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie. Od 1992r mieszka w Polsce.

Aktor, muzyk i wykonawca piosenki aktorskiej. Zarówno w Rosji jak i w Polsce uczestniczył w wielu projektach muzycznych jako gitarzysta basowy, m.in.: współtwórca i basista zespołu rockowego Hippocampus (1994-2000), w okresie 1997-2001 wielokrotnie współpracował w realizacji projektów zespołu Zdobywcy Pewnych Oskarów, w latach 2002-2003 gitarzysta basowy w projekcie „Sapo Krzysztofa Wałeckiego, współpracował z kanadyjskim gitarzystą i wokalistą bluesowym polskiego pochodzenia Lesterem Kidsonem. Obecnie przygotowuje własne projekty rockowe i jazzowe.

Ma na swoim koncie role w polskich produkcjach filmowych: „Ekstradycja; „Miasto prywatne; „Boża podszewka; „Na dobre i na złe; „Szczur; „Quo vadis; „Plebania; „Lokatorzy; "Fala zbrodni"; „Pensjonat pod różą i inne. W filmie Magdaleny Łazarkiewicz „Na koniec świata (1999r.) wystąpił śpiewając romans rosyjski i akompaniując sobie na gitarze akustycznej. We wrześniu 2004 po raz pierwszy zaprezentował swój solowy projekt pt. „Syberyjski bard zaprasza, którego pomysł nosił w sobie od wczesnej młodości. Jego repertuar obejmuje utwory Władimira Wysockiego, Aleksandra Rosenbauma i Bułata Okudżawy.
/źródło www.evgen.pl/pl/bio/

Posłuchajmy jak śpiewa...
...więcej informacji na stronie www.evgen.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz