III Festiwal '2016

III Międzynarodowy Festiwalu Piosenki Poetyckiej im.Bułata Okudżawy w Hajnówce "Wiara, Nadzieja, Miłość" pod Patronatem Olgi Okudżawy, Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białystok i Prezydenta Miasta Lublin, organizowany przez Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne: "GRANIE BEZ GRANIC" odbędzie się w dniach 15-22 lipca 2016 roku.

   Program

      Przesłuchania konkursowe (termin zgłoszeń do 10.07.2016r.):

  • 15.07.2016r. od godz. 10.00 - Hajnowski Dom Kultury
  • Ogłoszenie wyników i listy osób biorących udział w Koncercie Galowym - po zakończeniu przesłuchania
  • 15.07.2016r. - spotkania uczestników Festiwalu i gości w Hajnówce (konferencje prasowe, Międzynarodowe Spotkanie Muzyczne - Granie bez granic)

      Koncert Galowy:

  • 17.07.2016r. godz. 18.00 - Amfiteatr Miejski w Hajnówce

       Koncerty Towarzyszące:

  • 16.07.2016r. godz. 18.00 - Amfiteatr Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku
  • 18.07.2016r. godz. 18.00 - Sokólski Ośrodek Kultury, Kino "Sokół" w Sokółce
  • 19.07.2016r. godz. 18.00 - Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie
  • 20.07.2016r. godz. 18.00 - Zamek Lubelski w Lublinie
  • 21.07.2016r. godz. 18.00 - Kawiarnia Literatka
  • 21.07.2016r. godz. 20.30 - Aula Domu Literatury
    

  Pliki do pobrania:

  O III Festiwalu napisali:

  Oficjalna strona Festiwalu na FB:

  https://www.facebook.com/groups/festivalbulata/

  Organizatorzy, Patronat, Sponsorzy, Partnerzy, Partonat Medialny...
   

  8 komentarzy:

  1. Tolku, Iwonko - połamania i poczucia piękna sukcesu dal siebie i dla innych :-)
   Dagmara i Krzysiek

   OdpowiedzUsuń
  2. Po raz kolejny czekam na koncert galowy z utęsknieniem!. Piosenki Okudżawy przypominaja mi młodość, okres studencki, biesiady przy ogniskach. Z mądrości jego pięśni częrpię siłę w trudnych chwilach. Zapraszam znajomych i rodzinę na koncerty, bo warto! Boję się tylko o jedno: o kulturę i zachowanie widzów. Koncert za darmo, wiec przychodzi każdy, w połączeniu z imprezą w parku ( z piwem) - więc tym bardziej. Do niektórych jeszcze nie dociera, że trud występujących na żywo artystów nie może być marnotrawiony i zagłuszany bandą rozwrzeszczanych dzieci biegających na dole amfiteatru. Powagi imprezie nie dodaje też niezrównoważona tańczaca kobieta ( w ubiegłym roku). Co zrobić, żeby tego nie było więcej? Wstyd mi wobec osób, które specjalnie przyjeżdżaja do Hajnówki na ten konert!
   Klivvia

   OdpowiedzUsuń
  3. Unknow-dziękuję za mądry wpis...Dziękuję za ciepłe i serdeczne słowa na temat Bułata i naszego Festiwalu. Impreza jaką robimy nie jest za darmo. Wolontariusze Fundacji Onkologicznej zbierają datki na rzecz Hospicjum Onkologicznego w Nowej Woli na Podlasiu. To po pierwsze. Amfiteatru nie da się ogrodzić by postawić bileterów i sprzedawać bilety, a zresztą inna nami kieruje idea. Ten projekt kierowany jest do masowego widza i nie jest wydarzeniem komercyjnym.Tak będzie zawsze. A co do kultury odbioru?
   No cóż. Zwracałem przecież uwagę rodzicom ze sceny w związku z zabawami dzieci wokół sceny. I to trochę pomogło. Ale właśnie się dowiedziałem że niejaki Janowski Mikołaj polityk Partii PSL-zaatakował te moje prośby w hajnowskiej kablowej telewizji. I nie to mnie boli czy szczególnie obchodzi bo mam o tym Panu niezbyt pochlebne zdanie...Zresztą nie tylko ja. Ale to sprawa społeczności hajnowskiej...mediów lokalnych. Ja nie mogę być żandarmem prowadząc koncert. A co do tańczącej Pani...To wolny kraj...I Wy ją znacie. Ja nie jestem w stanie postawić tam na widowni strażników czy innych osiłków. Zwrócę uwage wladzom Hajnowki. ale i Wy to też zróbcie....Mówcie o tym na forach lokalnych..Kultura to długi proces.Myślmy razem jak to wszystko poprawić.

   OdpowiedzUsuń
  4. Dziękuję Wam wszystkim DOBRZY LUDZIE...za to że byliście i że jesteście. To Festiwal dla Was i z Wami...Jestem spełniony.Pocieszę się troszeczkę i znów zabieramy się do roboty. IV Festiwal już czeka. I Bułat się już nie może doczekać. :-)))

   OdpowiedzUsuń
  5. W podziękowaniu za chwile wzruszeń dla organizatora pana Anatola, pani Olgi Okudżawy za obecność oraz wszystkim wykonawcom. Niski ukłon oraz fotorelacja na FB:
   https://www.facebook.com/gaja.aisha/media_set?set=a.10154362505822277.1073741930.609027276&type=3&pnref=story

   OdpowiedzUsuń
  6. Świat dzięki Bułatowi Okudżawie i Dyrektorowi Festiwalu - Anatolowi Borowikowi- nie traci nadziei,że dawne wartości nie zaginęły i że życie nadal potrafi być piękne.
   To był piękny, imponujący Festiwal, zresztą jak te dwa poprzednie.To kilkudniowe muzyczne święto tolerancji, wolności i przyjaźni - wartości za którymi całe życie opowiadał się sam Mistrz Bułat - zapisało się na trwałe w moim sercu.... i za TO WSZYSTKO DZIĘKUJĘ CI TOLKU...i do zobaczenia za rok, bo nie wyobrażam sobie kolejnego, kolejnego LIPCA bez kolejnego FESTIWALU...no i Bułat pewnie teeeż... /ja to wiem/.

   OdpowiedzUsuń