III Festiwal '2016

III Międzynarodowy Festiwalu Piosenki Poetyckiej im.Bułata Okudżawy w Hajnówce "Wiara, Nadzieja, Miłość" pod Patronatem Olgi Okudżawy, Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białystok i Prezydenta Miasta Lublin, organizowany przez Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne: "GRANIE BEZ GRANIC" odbędzie się w dniach 15-22 lipca 2016 roku.

   Program

      Przesłuchania konkursowe (termin zgłoszeń do 10.07.2016r.):

  • 15.07.2016r. od godz. 10.00 - Hajnowski Dom Kultury
  • Ogłoszenie wyników i listy osób biorących udział w Koncercie Galowym - po zakończeniu przesłuchania
  • 15.07.2016r. - spotkania uczestników Festiwalu i gości w Hajnówce (konferencje prasowe, Międzynarodowe Spotkanie Muzyczne - Granie bez granic)

      Koncert Galowy:

  • 17.07.2016r. godz. 18.00 - Amfiteatr Miejski w Hajnówce

       Koncerty Towarzyszące:

  • 16.07.2016r. godz. 18.00 - Amfiteatr Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku
  • 18.07.2016r. godz. 18.00 - Sokólski Ośrodek Kultury, Kino "Sokół" w Sokółce
  • 19.07.2016r. godz. 18.00 - Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie
  • 20.07.2016r. godz. 18.00 - Zamek Lubelski w Lublinie
  • 21.07.2016r. godz. 18.00 - Kawiarnia Literatka
  • 21.07.2016r. godz. 20.30 - Aula Domu Literatury
    

  Pliki do pobrania:

  O III Festiwalu napisali:

  Oficjalna strona Festiwalu na FB:

  https://www.facebook.com/groups/festivalbulata/

  Organizatorzy, Patronat, Sponsorzy, Partnerzy, Partonat Medialny...
   

  8 komentarzy:

  1. Tolku, Iwonko - połamania i poczucia piękna sukcesu dal siebie i dla innych :-)
   Dagmara i Krzysiek

   OdpowiedzUsuń
  2. Po raz kolejny czekam na koncert galowy z utęsknieniem!. Piosenki Okudżawy przypominaja mi młodość, okres studencki, biesiady przy ogniskach. Z mądrości jego pięśni częrpię siłę w trudnych chwilach. Zapraszam znajomych i rodzinę na koncerty, bo warto! Boję się tylko o jedno: o kulturę i zachowanie widzów. Koncert za darmo, wiec przychodzi każdy, w połączeniu z imprezą w parku ( z piwem) - więc tym bardziej. Do niektórych jeszcze nie dociera, że trud występujących na żywo artystów nie może być marnotrawiony i zagłuszany bandą rozwrzeszczanych dzieci biegających na dole amfiteatru. Powagi imprezie nie dodaje też niezrównoważona tańczaca kobieta ( w ubiegłym roku). Co zrobić, żeby tego nie było więcej? Wstyd mi wobec osób, które specjalnie przyjeżdżaja do Hajnówki na ten konert!
   Klivvia

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    Usuń
  3. Unknow-dziękuję za mądry wpis...Dziękuję za ciepłe i serdeczne słowa na temat Bułata i naszego Festiwalu. Impreza jaką robimy nie jest za darmo. Wolontariusze Fundacji Onkologicznej zbierają datki na rzecz Hospicjum Onkologicznego w Nowej Woli na Podlasiu. To po pierwsze. Amfiteatru nie da się ogrodzić by postawić bileterów i sprzedawać bilety, a zresztą inna nami kieruje idea. Ten projekt kierowany jest do masowego widza i nie jest wydarzeniem komercyjnym.Tak będzie zawsze. A co do kultury odbioru?
   No cóż. Zwracałem przecież uwagę rodzicom ze sceny w związku z zabawami dzieci wokół sceny. I to trochę pomogło. Ale właśnie się dowiedziałem że niejaki Janowski Mikołaj polityk Partii PSL-zaatakował te moje prośby w hajnowskiej kablowej telewizji. I nie to mnie boli czy szczególnie obchodzi bo mam o tym Panu niezbyt pochlebne zdanie...Zresztą nie tylko ja. Ale to sprawa społeczności hajnowskiej...mediów lokalnych. Ja nie mogę być żandarmem prowadząc koncert. A co do tańczącej Pani...To wolny kraj...I Wy ją znacie. Ja nie jestem w stanie postawić tam na widowni strażników czy innych osiłków. Zwrócę uwage wladzom Hajnowki. ale i Wy to też zróbcie....Mówcie o tym na forach lokalnych..Kultura to długi proces.Myślmy razem jak to wszystko poprawić.

   OdpowiedzUsuń
  4. Dziękuję Wam wszystkim DOBRZY LUDZIE...za to że byliście i że jesteście. To Festiwal dla Was i z Wami...Jestem spełniony.Pocieszę się troszeczkę i znów zabieramy się do roboty. IV Festiwal już czeka. I Bułat się już nie może doczekać. :-)))

   OdpowiedzUsuń
  5. W podziękowaniu za chwile wzruszeń dla organizatora pana Anatola, pani Olgi Okudżawy za obecność oraz wszystkim wykonawcom. Niski ukłon oraz fotorelacja na FB:
   https://www.facebook.com/gaja.aisha/media_set?set=a.10154362505822277.1073741930.609027276&type=3&pnref=story

   OdpowiedzUsuń
  6. Świat dzięki Bułatowi Okudżawie i Dyrektorowi Festiwalu - Anatolowi Borowikowi- nie traci nadziei,że dawne wartości nie zaginęły i że życie nadal potrafi być piękne.
   To był piękny, imponujący Festiwal, zresztą jak te dwa poprzednie.To kilkudniowe muzyczne święto tolerancji, wolności i przyjaźni - wartości za którymi całe życie opowiadał się sam Mistrz Bułat - zapisało się na trwałe w moim sercu.... i za TO WSZYSTKO DZIĘKUJĘ CI TOLKU...i do zobaczenia za rok, bo nie wyobrażam sobie kolejnego, kolejnego LIPCA bez kolejnego FESTIWALU...no i Bułat pewnie teeeż... /ja to wiem/.

   OdpowiedzUsuń