czwartek, 16 lipca 2015

Anatol Borowik „Zasłużony dla Kultury Polskiej”


Wicewojewoda podlaski Wiesław Żyliński wraz z Iwoną Wendel, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju wręczyli odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Anatolowi Borowikowi, prezesowi zarządu Stowarzyszenia Społeczno - Kulturalnego „Granie bez Granic”. Odznaczenie to nadaje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Ten uroczysty moment miał miejsce podczas II Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy w Hajnówce pod hasłem „Wiara, Nadzieja, Miłość”. Podczas koncertu galowego wicewojewoda Wiesław Żyliński przekazał w imieniu własnym i wojewody Andrzeja Meyera laureatom festiwalu pamiątkowe listy gratulacyjne wraz z albumami.
- Cieszę się , że mogę być razem z Państwem na II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy w Hajnówce. Jest mi niezmiernie miło, że dziś wręczyłem Panu Anatolowi Borowikowi, zasłużonemu działaczowi, który od lat związany jest z promocją muzyki i kultury, który rozsławił nie tylko Hajnówkę ale i całe Podlasie w kraju i za granicą, mogłem odznaczyć honorową odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”-serdecznie gratuluję. Nie od dziś mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje – zbliża do siebie ludzi różnych kultur i narodów. Zgodnie z ideą Stowarzyszenia Polska ma być otwarta i istnieć poza granicami. Proszę Państwa na ręce Pani Olgi Okudżawy, która jest patronem festiwalu i zaszczyciła nas swoją obecnością pragnę przekazać ten bukiet róż - powiedział wicewojewoda.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz