sobota, 29 sierpnia 2015

Podsumowanie II Festiwalu Bułata Okudżawy...

...i wreszcie koniec. Rozliczyliśmy ostatecznie II Międzynarodowy Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy w Hajnówce „Wiara, Nadzieja,Miłość”. Opłaciliśmy wszystkie faktury, wszelkie rachunki i zobowiązania. Księgowość naliczyła wszelkie podatki które także zostały opłacone. To radość że wszystkie sprawy finansowe zostały rozliczone i zamknięte. Trwało to trochę. Praktycznie całe wakacje za krótką wyjazdową przerwą ale w czasie kiedy to i tak oczekiwaliśmy na obiecane dotacje.

Trwa to trochę, ale tak to jest kiedy organizacji tak wielkiego przedsięwzięcia podejmuje się praktycznie jeden człowiek przy pomocy żony. Nie ma wydziałów i komórek organizacyjnych. Żmudne codzienne dreptanie. Dziękuję serdecznie wszystkim tym którzy mniej lub bardziej przyczynili się do sukcesy Festiwalu. Dziękuję ludziom i firmom. DZIĘKUJĘ SPONSOROM i wszystkim których czasami drobny nawet gest pracował na całość sprawy. Pełne sale i amfiteatry zaświadczają op potrzebie tego rodzaju imprezy. W koncertach wystąpiło około 30 artystów z wielu państw świata. Festiwal przebiegał w trzech województwach (Podlaskim, Kujawsko Pomorskim i Lubelskim). Daliśmy 12 dużych koncertów których wartość wyznaczały bisy naszych artystów i oklaski sal stojącej publiczności. Wartość naszego festiwalu wyznaczają także zaproszenia na przyszły rok z koncertami do miast gdzie byliśmy, ale także tam gdzie być może będziemy w przyszłym roku. Gośćmi na naszych koncertach byli Marszałkowie i Prezydenci miast ale przede wszystkim tysiące wiernej, wspaniałej, oddanej publiczności. No i cóż dalej... Ano dla mnie nie ma wytchnienia. Teraz przygotować muszę dziesiątki pism z podziękowaniami do wszystkich którzy mi pomogli ale też pomóc mogą w przygotowaniach do III Festiwalu. Nie wiemy gdzie będzie przebiegał. Na pewno na Podlasiu... Pewnie też w Warszawie i Lublinie... A reszta pokaże najbliższy czas. Dalej muszę się brać za przygotowanie finansowych projektów by pozyskać środki tak potrzebne przy organizacji Festiwalu. Liczę na wszystkich którym idea nasza jest lub stanie się bliska.

Olga Okudżawa w tym roku doświadczona ciężką chorobą i jednak zwycięstwem nad nią, napisała do mnie tak ( zresztą wpisała te zdania w tomiku wierszy Bułata który mi ofiarowała):

„ ...Anatolu, drogi mój chłopczyku! Twoja dobroć-w sercu moim. Twoja troska-lekarstwem w nieszczęściu moim.Twoje ogromne poświęcenie i praca nad Festiwalem-rzadki, przepiękny podarek od losu...”Niech te zdania Oli będę najlepszym podsumowaniem minionego Festiwalu i ogromu mojej pracy nad nim.

/Anatol Borowik/

1 komentarz: