środa, 20 lipca 2016

III Festiwal - Szepietowo, 19 lipca 2016

"Nie wierzcie, nie wierzcie,
gdy w sadach słowiki zakrzyczą co sił
- wy jeszcze nie wiecie,
co komu pisane i kto będzie żył...."
W dniu 19 lipca Szepietowo stało się kulturalną stolicą Podlasia. A to za sprawą Festiwalu, którego przystanek został tu zlokalizowany.
O postaci Bułata Okudżawy opowiadał oraz wykonywał jego utwory - Anatol Borowik - bard, muzyk, poeta, filolog, a także prezes zarządu Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego „GRANIE BEZ GRANIC” - pomysłodawca i jeden z głównych organizatorów Festiwalu. Zgodnie z przesłaniem twórczości Bułata Okudżawy, muzyka i słowa ma łączyć ludzi i istnieć ponad granicami.
Przy sali nabitej publicznością po brzegi, podczas koncertu wysłuchano zarówno znanych utworów z twórczości Bułata, jak i tych mniej znanych w przepięknych, międzynarodowych aranżacjach znawców jego twórczości: Jana Kondraka, Dmitrija Maklakova, Wsiewołoda Arcinowicza, Inę Trofanową, Aleksandra Idzelczyka, Nikodema Jacuka, Katarzynę Jarzynowską, Olgę Zalewskaja, Jiri Vondraka.
Jedną z idei towarzyszącej festiwalowi była kwesta prowadzona na rzecz Hospicjum Onkologicznego w Nowej Woli (więcej na www.hospicjum.podlasie.pl)
Występy wszystkich artystów na naszej sali kinowej kończyły się owacjami i bisami. Przepiękne wykonania koncertowe wysłuchali i obejrzeli także, poza lokalną publicznością, zaproszeni goście, na czele z Marszałkiem Województwa Podlaskiego Jerzym Leszczyńskim oraz gościem honorowym – Olgą Okudżawą. Na zakończenie tego przystanku festiwalowego Burmistrz Szepietowa Robert Wyszyński stwierdził, że zasiane na ubiegłorocznym koncercie ziarno poezji i ballad Bułata pięknie wzeszło i przyniosło obfity plon. Podziękował wykonawcom i gościom wręczając im piękne upominki - wytwory lokalnych twórców przygotowane przez nasze Stowarzyszenie ArtSzep
Fanów Bułata Okudżawy zapraszamy na kolejne Koncerty Towarzyszące które odbędą się jeszcze na Zamku Lubelskim w Lublinie oraz w Warszawie./Tekst i zdjęcia: Tomasz Sieńczuk/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz