wtorek, 4 lipca 2017

IV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy - szczegóły...

IV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Poetyckiej imienia Bułata Okudżawy zaplanowany jest na pierwszą połowę lipca 2017r. w Warszawie, Lublinie, Białymstoku, Hajnówce i w Szepietowie. Warto więc rezerwować sobie czas od 5 do 10 lipca 2017r. Nasz Festiwal to obowiązkowy przystanek dla miłośników piosenki poetyckiej i twórczości Bułata Okudżawy! Nieśmiertelne są pieśni Bułata Okudżawy, największego barda XX wieku. Dla naszego kraju był on postacią szczególną. To na jego głosie, poezji i pieśniach wychowały się miliony Polaków. To on, śpiewając cicho, bez złości, przygotowywał Europę do burzenia dzielących ją murów. Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Granie bez granic", co roku zaprasza na festiwal wdowę po rosyjskim pieśniarzu - Olgę Okudżawę. Przyjechać też mają znani pieśniarze Rosji, Ukrainy, Białorusi oraz plejada wykonawców piosenki poetyckiej z Polski. Główna część festiwalu z udziałem m.in. Olgi Okudżawy, która przyjęła honorowy patronat nad Festiwalem, odbędzie się 8 i 9 lipca 2017r.


Dwa główne punkty Festiwalu to przesłuchania konkursowe 8 lipca 2017r. i Koncert Galowy w hajnowskim amfiteatrze 9 lipca 2017r. Towarzyszyć mu będą dodatkowe imprezy, m.in.: spotkania twórcze artystów polskich i zagranicznych w Hajnówce  8 lipca 2017r., i Koncerty Towarzyszące jako Bułatowski Tabor Poezji: w Warszawie - 5 lipca 2017r., w Lublinie-6 lipca 2017r., w Białymstoku -7 lipca 2017r. i w Szepietowie - 10 lipca 2017r. IV Festiwal nosi tytuł " Wiara, Nadzieja, Miłość,", organizuje go Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Granie bez granic", współorganizatorami są: Województwo Podlaskie, Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Urząd Miasta w Hajnówce, Hajnowski Dom Kultury. Zapraszamy!!!

Konkurs...

Na dzień przed Koncertem Galowym, 8 lipca 2017r., odbędzie się konkurs festiwalowej piosenki dla młodzieży i dorosłych. Na zgłoszenia chętnych organizatorzy czekają do 7 lipca 2017r. 


Organizatorzy chcą przesłuchać tych wszystkich miłośników piosenki poetyckiej, którzy taki gatunek cenią, śpiewać lubią i chcą spróbować swoich sił. A mogą to uczynić: zarówno młodzież w wieku od 16 lat (i młodsi z opiekunami), jak i dorośli od 18 lat. Zgłaszać się mogą soliści, duety i zespoły wokalne. Uczestnicy muszą zaprezentować dwa utwory z gatunku piosenki poetyckiej (poezji śpiewanej), w tym jeden obowiązkowo z repertuaru Bułata Okudżawy (mogą być dwie piosenki Okudżawy). Warunki uczestnictwa są następujące: uczestnicy konkursu korzystają z własnego akompaniamentu lub akompaniamentu w formie półplaybacku zarejestrowanego na płycie CD; należy dokładnie opisać dostarczony wcześniej krążek CD, a na płycie powinny znajdować się wyłącznie utwory wykonywane przez uczestnika. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są na podstawie wypełnionej karty zgłoszeniowej (wszystkie informacje znajdują się na stronie Hajnowskiego Domu Kultury), którą należy przesłać do 8 lipca 2017r. drogą elektroniczną lub pocztową na adres Biura Organizacyjnego (Hajnowski Dom Kultury, ul. Tamary Sołoniewicz 4, 17-200 Hajnówka, tel./faks 85 682 48 08, 682 32 03, e-mail: hdk@hdk.hajnowka.pl). Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest opłacenie akredytacji w wysokości 20 zł od osoby do 8 lipca 2017r. na konto Festiwalu bądź gotówką w dniu konkursu. Jurorzy pod przewodnictwem kultowej piosenkarki polskiej Joanny Rawik, brać będą pod uwagę: intonację, interpretację, ogólny wyraz artystyczny, warunki głosowe i umiejętności wokalne, dobór repertuaru.

...kontakt oraz szczegóły dotyczące Konkursu (regulamin, karta zgłoszenia)
dostępne są na stronie organizatora - Hajnowskiego Domu Kultury


 Anatol Borowik -pomysłodawca, organizator i Dyrektor Festiwalu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz